İtalyan Dekoratif Boya Nedir ?

An international firm of architects, planners and interior designers specialising in a wide range of commercial, residential and public sector projects.

Etiam purus lorem, aliquet a eros sit amet, vestibulum finibus augue. Cras egestas neque vitae dui tincidunt, vitae tristique tellus volutpat. Fusce justo ante, interdum in augue in, commodo imperdiet turpis.

Marmarino

Marmarino; ezilmiş mermer ve kireç macunundan yapılmış Stucco Veneziaodan (Venedik sıvası) biraz daha kalın bir tür Venedik sıvasıdır. Duvarda aşırı katmanlar oluşturmadan milimetrik incelikte beton; pürüzsüz smooth, değişik texture ve efektler verilebilen; renklendirilebilir iç ve dış duvar kaplama malzemesidir. İtalyan Dekoratif Boya çeşidi olan Marmarino iç ve dış cephelerde kullanıma uygundur.

Daha Fazla Bilgi Al

Travertino

Geleneksel İtalyan sıvalarına göre içerisindeki tanecik boyutu daha iri olan, iç ve dış cephede kullanıma uygun doğal traverten, taş görüntüsü elde edilebilen bir tür dekoratif duvar kaplamasıdır. Travertino iç ve dış cephelere uygulanabilir.

Daha Fazla Bilgi Al

Stucco

Çelik mala ile İnce katmanlar halinde uygulandığında mermer görünümü veren kireç bazlı renklendirilebilir, iç cephe malzemesidir. Üzerine sürülen vaks ve koruyucular ile ıslak alan duvarlarında da kullanılabilir.

Daha Fazla Bilgi Al

Concrate

Değişik doku ve desenlerde birebir beton görüntüsü elde etmeye yarayan İtalyan Dekoratif Boya ürünüdür. İstenilen yüzeyde pürüzsüz, smoth ve brüt beton görüntüsü verilebilen, renklendirilebilir iç ve dış cephe kullanımına uygun dekoratif duvar kaplamasıdır. 

Daha Fazla Bilgi Al

Marmo Art

Marmo Art’ın tanecik boyutu geleneksel Travertino ile aynı, ancak içeriği biraz daha farklıdır. Değişik aparatlar yardımı ile kolay şekil ve desen verilebilir. Marmo Art’ın üzerine patina ve vakslar sürülerek, sınırsız efektler elde edilebilir. İç ve dış cephelerde kullanıma uygun olan bir dekoratif duvar kaplamasıdır.

Daha Fazla Bilgi Al

Velature

Değişik efektlerde alt zemin oluşturulduktan sonra eskimiş, antik bir görüntü elde etmeye yarayan su bazlı iç ve dış cephe kullanımına uygun patina ürünüdür. 

Daha Fazla Bilgi Al

Oxidation

İçeriğindeki gerçek metal(demir, bakır) tanecikleri sayesinde uygulandıktan sonra istenilen kısımları veya tamamı paslandırılabilen gerçek pas efekti oluşturan dekoratif duvar kaplamasıdır. İç ve dış cephelerde kullanıma uygundur.

Daha Fazla Bilgi Al

Velvet

Velvet; parlak, ışıltılı ve kadifemsi bir doku elde edilebilen bir dekoratif boya çeşididir. Fırça, rulo ve farklı aparatlar ile daha farklı ışıltılı desenler oluşturulabilen ince sürülebilir, iç cephe dekoratif duvar kaplamasıdır. Soft ve parlak olarak ikiye ayrılır.

Daha Fazla Bilgi Al

Sandy

İçerisinde kuvars tanecikleri bulunan ışıltılı efektler elde etmeye uygun sürülebilir, ince iç cephe dekoratif duvar kaplamasıdır. Soft ve parlak olarak ikiye ayrılır.

Daha Fazla Bilgi Al

Nubuck

Fırça ve çelik mala ile uygulanabilen yüzeyine dokunulduğunda yumuşak bir his veren, değişik renklerde süet görüntüsü elde etmeye yarayan mat, sürülebilir iç cephe dekoratif duvar kaplamasıdır.

Daha Fazla Bilgi Al

Stencil Art

Uygun malzemeler kullanarak duvar, zemin ve tavanda; büyük metrajlı alanlarda bile kesintisiz, birbirini takip eden desenler çıkardığımız bir uygulama türüdür. İç ve dış cephelerde kullanıma uygundur.

Daha Fazla Bilgi Al